020614 Oświadczenie C-JeS odnośnie remakeu piosenki Junsu wykonanego przez Lee Seung Chula [facebook]

Zwykły wpis

SBS bardzo nie ładnie się zachowało …. ciekawe czy to ich własna inwencja twórcza czy może ‚ktoś’ ich poprosił o zatajenie/przemilczenie kilku ważnych informacji ?!

140602jyjofficialfb.png~original[Krótkie podsumowanie]

1. Piosenka 사랑하나봐 (I’m in Love / I Must Be in Love) oryginalnie śpiewana jest przez Kim Junsu;

2. Poproszono o możliwość wykonania remake’u piosenki i C-JeS wyraził na to zgodę;

3. 2 dni po otrzymaniu zgody, piosenka pojawiła się na wizji i nie została oficjalnie wydana. Wtedy, pojawiające się artykuły podały, że to nowa piosenka OST Lee Seung Chul’a;

4. Gdy media nie wspomniały o statusie Kim Junsu, jako oryginalnego piosenkarza, jak obiecano, C-JeS oficjalnie zaprotestował w stronę kompozytora i producenta wspomnianego OST;

5. Producent OST i reprezentant PR stacji SBS przeprosili za zaistniałą sytuację i wydadzą ponownie artykuły z prawidłowymi informacjami;

6. Jednak, artykuły ze skorygowanymi informacjami się nie pojawiły;

7. C-JeS zauważył, że ‘oficjalne konto twitter’ publikowało błędne informacje, jednak tego nie komentowało;

8. 사랑하나봐 została zarejestrowana w Korea Music Copyright Association jako piosenka z 2 albumu Junsu:
 photo Bo-xgBECMAAyhlhpng_large.png
(Image credit: @Lucete_sJYJ)

9. C-JeS nie posiada praw do piosenki i oświadczył, że nie miał żądnych obiekcji co do wykonania remake’u piosenki 사랑하나봐;

10. C-JeS poprosił producenta OST o publikację prawdziwych informacji ASAP dla dobra fanów z obu stron.

***

[Pełne tłumaczenie]


Witamy. Chcielibyśmy przekazać wszystkim informacje za pośrednictwem oficjalnego konta JYJ. Oryginalnym wykonawcą piosenki śpiewanej przez Lee Seungchula jako OST dramy SBS (skomponowanej przez Jeon Haesung) jest Kim Junsu.

W dniu 27 maja, otrzymaliśmy informację od kompozytora  Jeon Haesunga, że Lee Seungchul-sunbaenim chciałby wykonać remake piosenki ‘I’m in Love/사랑하나봐’, której nadano prawa autorskie i opublikowano na 2 solowej płycie Kim Junsu, która miała by stać się OST.

Słyszeliśmy, że piosenka ma się ukazać 5 czerwca i gdy prawa autorskie należą do kompozytora, pozostaje jeszcze sprawdzenie i potwierdzenie artysty, który oryginalnie wykonywał piosenkę. Jako, że propozycja wypłynęła od tak znanego i cenionego sunbaenim, przyjęliśmy ta informację z radością.

Jednak 29 maja, 2 dni po wpłynięciu do nas prośby, piosenka została nieoficjalnie wyemitowana podczas dramy jako piosenka OST. Następnego dnia, firma produkująca OST opublikowała materiał prasowy w którym oświadczono, iż jest to nowa piosenka Lee Seungchula nagrana dla OST.

W chwili, gdy wydane artykuł nie wspominały o Kim Junsu, jako pierwotnym wykonawcy jak nam obiecano, oficjalnie, 30 maja, zaprotestowaliśmy w stroną  kompozytora i producenta OST.

Firma produkująca OST i przedstawiciele działu PR stacji SBS przeprosili za zaistniałą sytuację i obiecali ponowne wydanie informacji prasowych ze skorygowanymi informacjami. (Reporterzy, który słyszeli piosenkę Kim Junsu ‘I’m in Love/사랑하나봐’ na jego albumie, pytali nas czy piosenka OST to remake piosenki Junsu i uzyskali u nas potwierdzenie, że Kim Junsu jest oryginalnym wykonawcą i napisali artykuły właściwie). Jednak do tej pory nie pojawiła się oficjalna korekta. [ze strony SBS]

Dodatkowo, 1 czerwca na oficjalnym koncie twitter Lee Seungchul oświadczono, że piosenka znalazła się na wydanym rok temu albumie Lee Seungchul a Kim Junsu nie jest oryginalnym jej wykonawcą. Jednak wszyscy, którzy kochają twórczość  XIA Junsu i  jego ‘I’m in Love/사랑하나봐’ podjęli wysiłek by poinformować opinie publiczną o tym fakcie. Tego typu akcje zostały podjęte z powodu, braku wzmianki o oryginalnym wykonawcy, piosenki wyemitowanej 27 maja.

Nie ma mowy o jakiejkolwiek własności czy prawach do piosenki. Jednak, w tej sytuacji, kiedy piosenka o tej samej melodii i tekście zostaje wydana przez  firmę wydającą OST, utrzymujemy za niezaprzeczalny fakt, iż oryginalna piosenka istnieje i prawa autorskie przypisane są do drugiego albumu Junsu jak zapisano w Korea Music Copyright Association** i pragniemy jedynie by takie informacje potwierdzono.

Jako firma reprezentująca Kim Junsu, CJES otrzymał liczne zgłoszenia o potwierdzenie kto jest pierwotnym/oryginalnym wykonawcą piosenki. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że nie mamy problemu z faktem praw do piosenki oraz z nowym jej wykonaniem przez  sunbae.

Prosimy kompozytora i firmę produkującą OST o przedstawienie całego, prawdziwego tła piosenki w celu zaprzestania wprowadzania w błąd fanów obu artystów.

Dziękujemy.

Źródło: JYJ Official Facebook
Tłumaczenie angielskie: @ohmyjunsu + Intoxiacation
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie: junsupolska

Reklamy

One response »

  1. Pingback: 170614 Ciąg dalszy zamieszania w sprawie piosenki Junsu, śpiewanej przez Lee Seung Chula jako OST | totally in heaven with junsu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s