170614 Ciąg dalszy zamieszania w sprawie piosenki Junsu, śpiewanej przez Lee Seung Chula jako OST

Zwykły wpis

Jak widać pewnych przyzwyczajeń nie idzie się oduczyć; kiedy już raz (w tym przypadku to podobno już nie pierwszy raz) miało się do czynienie z plagiatowaniem i robiło się cichy remake piosenek innych artystów, ciężko być traktowanym jako poważany i zasłużony sunbae…..

Wcześniejsze artykuły o tej sprawie [tutaj] i [tutaj]

 • 29 maja 2014, SBS wyemitowało piosenkę XIA Junsu’s ‘I’m in Love/사랑하나봐’. Była ona jednak wykonana przez innego piosenkarza.

트위터의 이승철공식트위터 official_LSC 님

 • Natychmiast po emisji pojawiły się artykuły i oświadczenie na twitterze Lee Seungchula, jakoby była to jego nowa piosenka OST do dramy. Tytuł piosenki jest identyczny [jak posenka Junsu] jednak piosenka była promowana jako nowa piosenka Lee Seungchula. Nie pojawiły się, żadne wzmianki o tym, że to remake piosenki śpiewanej przez XIA Junsu.

BqTOUpiCcAInA4a

 • Następnego dnia, 3o maja, z kont twitter należących do Lee Seungchula, @official_LSC, wysłano liczne wiadomości DM do fanów jak i nie fanów XIA.
 • W tych wiadomościach DM od @official_LSC napisano: 1. XIA Junsu’s ‘I’m in Love’ była pierwotnie nazwana ‘Lonely’ i była rozpatrywana jako jeden z utworów na album Lee Seungchul w 2012 roku  oraz proszono fanów o ‘Pozostawienie tej sprawy, w innym wypadku zostanie ujawnione, że XIA Junsu ukradł piosenkę sunbae’. Jednak, to zostało potwierdzone z C-JeS Ent. jako nieprawdziwa informacja i firma Lee Seungchula też to potwierdziła, podała również, że to Oni prosili o możliwość wykonania remaku piosenki XIA Junsu.

lsc

 • Po pojawieniu się zamieszania związanego z piosenką strona Lee Seungchula poinformowała firmę XIA Junsu o wykonaniu remakeu i otrzymała na to zgodę. W tam czasie większość artykułów nie wspominała o tym, że XIA Junsu jako pierwszy wykonywał tą piosenkę.
 • Fani skontaktowali się z firmą Lee Seungchua i prosili o wyjaśnienie sprawy i przeprosiny. Firma oświadczyła, że nic nie wie o tej sprawie i że sprawdzą co się stało, jednocześnie oświadczyła, że wspomniane wcześniej konto twitter @official_LSC nie jest przez nich zarządzane. Jednak sam Lee Seungchul śledzi to konto i niejednokrotnie retweetował pojawiające się tam informacje. Po tym incydencie Lee Seungchul przestał obserwować konto @official_LSC.
 • CJES opublikował oficjalne oświadczenie w którym poinformował, że strona XIA Junsu nie ma problemu z wykonanym przez Lee Seungchula remakiem i poinformowano, że uzgodniono wcześniej premierę na 5 czerwca. Jednak piosenka pojawiła się w dramie 29 maja i że nie było jakiejkolwiek wzmianki o XIA Junsu; CJES zaprotestował w tej sprawie u producenta OST i kompozytora.

Dalszy rozwój sprawy (16.06)

Screen Shot 2014-06-16 at 9.17.10 PM

 • Po tym gdy proszona firmę Lee Seungchula o wyjaśnienie prawy w dniu 16 czerwca w jednej z audycji radiowych pojawił się sam Lee Seungchul i tam mówił o sprawie remakeu piosenki ‘I’m in Love’: “Fani XIA Junsu zrobili olbrzymie zamieszanie, mówiąc, że ukradłem piosenkę”. Zaraz po audycji pojawiły się artykuły z cytatami z tej rozmowy.

BqPs98ECIAAuTiv

 • Na jednej z kafejek internetowych znaleziono wpis Lee Seungchul z 4 czerwca; powiedział on między innymi… “Musicie przechodzić ciężkie chwile z powodu ataków fanów XIA Junsu, prawda?” – A to przecież nie prawda, bo to fani XIA dostają szkalujące wiadomości DM.Screen Shot 2014-05-31 at 10.27.44 AM
 • “Robiąc remake piosenki nie jest konieczne informowanie drugiej strony o takim działaniu.”Fałsz. Wydawanie piosenki, która była już oficjalnie wydana nazywa się ‚coverem’. Zgodę na takie działanie musi wydać osoba, która jest właścicielem praw autorskich. Piosenka musi być następnie odpowiednio opisana jako remake. W innym wypadku jet to plagiat. Piosenka ‘I’m in Love” została zarejestrowana w  Korea Music Copyright Association pod nazwiskiem XIA Junsu (zdjęcie powyżej), Lee Seungchul musi poprosić XIA Junsu o zgodę.
 • “W ciągu 20 lat wykonywałem wiele remake’ów ale jedynie fani XIA Junsu są tak czuli na tym punkcie. Kiedy Lee Seunggi przygotował remake mojej piosenki, również nie podał, że to była moja piosenka. Takie jest zwyczajowe zachowanie.”Tutaj mamy fundamentalną różnicę, Lee Seunggi wydał swój remake umieścił na płycie w całości składającej się z piosenek innych artystów. A Lee Seunggi nigdy nie przedstawiał tych piosenek jako swoje, jak zrobił to teraz Lee Seung chul.
 • (z sarkazmem) “(Fani) Spowodowali, że piosenka XIA Junsu ‘I’m in Love’ znalazła się na szczycie w wyszukiwarkach online, ot cały efekt…” Facet ma tupet, nie ma co :/ Dobrze wie, że to nie jego piosenka a nadal brnie w tym kłamstwie i przy okazji ma czelność atakować i wyśmiewać fanów, którzy chcą tylko aby przyznał się, że to nie jego piosenka ….. i od kiedy to niby można wydawać na swoich płytach piosenki, które nie należą do niego i to jeszcze bez zgody artysty, skoro są one oficjalnie zarejestrowane ???? Ktoś chyba żyje w czasach poprzedniej epoki :/
  Screen Shot 2014-06-16 at 8.15.36 PM
 • Następnie Lee Seungchul napisał na swoim prywatnym koncie na twitterze: : “Powiedziałem to żartobliwie, ale widzę, że wszyscy są tacy poruszeni… co dokładnie was tak oburza?” i“[To wy] doprowadzicie do tego, ze ja i Junsu nie będziemy mogli się nigdy spotkać… Szkoda”

Jak wielu z was wie, to nie jest pierwszy raz, jak Lee Seungchul działa nie zgodnie z prawem. Był on już wcześniej pozywany za zniesławienie i nielegalne wykorzystywanie nie swoich piosenek. Dodatkowo, zaatakował on  i pobił Kim Taewona (legendarnego lidera Boohwal)…. […]

Jednym słowem brak słów …. :/

Post zapożyczono ze strony DNBN. Komentarze: @ohmyjunsu.

Źródło: @ohmyjunsu via Intoxiacation
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie i edycja: junsupolska

+++

[NEWS] 170614 C-JeS Wyjaśnia nieporozumienia pomiędzy fanami Lee Seung Chul i Kim Junsu z JYJ

Jako, że konflikt pomiędzy fanami Lee Seung Chul i Kim Junsu, Kim Junsu nie cichnie, agencja C-JeS Entertainment opublikowała oficjalne oświadczenie wyjaśniające nieporozumienie.

C-JeS Entertainment oświadczył, “Za pośrednictwem naszego oficjalnego konta na facebooku, we wcześniejszym oświadczeniu wyraziliśmy nasz zachwyt z powodu muzycznego powiązania z Lee Seung Chul sunbaenim za pośrednictwem remakeu piosenki. My i agencja Lee Seung Chula nigdy nie toczyliśmy sporów odnośnie praw do piosenki.”

68541002

“Konflikt rozpoczął się od emisji piosenki OST jeszcze przed oficjalnym podaniem informacji o niej. Ponieważ fani zauważyli, że tekst i muzyka są takie same, poprosili firmę wydającą OST o zmianę informacji jakoby była to ‚nowa’ piosenka” dodaje C-JeS Entertainment.

“Jako, że nie jest to konflikt bezpośrednio pomiędzy artystami, mamy nadzieję, że [Lee Seung Chul] sunbaenim nie odniósł mylnego wrażenia.”

I′m In Love, które było wyemitowane przez SBS w dramie ′You Are All Surrounded’, to remake piosenki Kim Junsu o tym samym tytule, z jego drugiego albumu. Piosenka została wykorzystana 29 maja jako tło muzyczne podczas emisji ‚You Are All Surrounded’ i została wydana w dniu 5 czerwca.

Jednak nigdy nie zostało jasno przedstawione, że piosenkaI′m In Love’ to remake co później doprowadziło do stanowczych sprzeciwów fanów Kim Junsu.

“Niefortunnym jest fakt, iż grupa anonimowych osób uważa, że jest to grupowy atak ze strony fanów Kim Junsu,” dodaje C-JeS Entertainment. “Fani Kim Junsu okazali jedynie wsparcie swojemu artyście próbując wyjaśnić ominiętą w notkach prasowych informację o pierwotnym wykonawcy i nie zgłaszali żadnych obiekcji odnoście samego artysty.”

Na sam koniec, C-JeS Entertainment dodało, “Firma wydająca OST przyznała się, ze to z ich winy wynik cały ten konflikt i mamy nadzieję, że powstałe nieporozumienia zostaną wyjaśnione u fanów obu stron.”

Źródło: Mwave
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie: junsupolska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s