Magazyn ‚The JYJ’: Prawda z czasem ujrzy światło dzienne

Zwykły wpis

Kolejny fragment z magazynu The JYJ dotyczący SM i problemów z jakimi borykali i borykają się JYJ T_T

Prawda z czasem ujrzy światło dzienne

W tamtym czasie, oczerniające plotki dotyczące interesów z branżą kosmetyczną, okazały się początkiem ich problemów, ale członkowie grupy twierdzili, że to tylko mały problem i nie ma nic wspólnego z głównym problemem.

Kim Jaejoong powiedział, wspominając tamte czasy:

„Jak zapewne większość wie, decyzja o działalności w branży kosmetycznej, to była prawda. Rozmawialiśmy o możliwych inwestycjach członków w tej branży i o tym jak dobrze by było wspólnie zarabiać. Każdy z członków zarządzał własną sprzedażą, więc były różnice. W tamtym czasie dyskutowaliśmy o interesach związanych z naszą agencją, ale byliśmy traktowani jak dzieci i agencja jednostronnie oznajmiła, że mamy przestać i zrzuciła całą winę na nas. [Jeżeli rozpoczniecie ten biznes, pojawią się problemy prawne], [jest wiele restrykcji w kontraktach kosmetycznych] itp, oznajmiała agencja. W tych okolicznościach, konflikt z naszą agencją stawał się coraz głębszy, [więc oznajmiliśmy, że to zakończymy] (inwestycje w branży kosmetycznej)

Ale podstawa tego konfliktu nie była tak prosta. Zarodek tego konfliktu rozwijał się już od jakiegoś czasu i rozwiną już spore korzenie.

„Wiedzieliśmy ile zarobiliśmy. Z zwykłej kalkulacji, ile reklam robiliśmy, ze sprzedaży naszych płyt, nasza sytuacja była znana dla całemu światu. Jednak nasze wynagrodzenie nie ulegało zbytnim zmianom. Brakowało nam słów, gdy słyszeliśmy, iż nie ważne jak bardzo wzrosną nasze zyski ze sprzedaży, bo to wszystko pochłaniają koszty promocji. Największym problemem był jednak 13 letni kontrakt. Nawet jeżeli pominiemy, nasza przerwę wojskową, będziemy mieć po 35 lat, gdy wypełnimy kontrakt.”

„Każdego dnia marzyliśmy o chociażby 2 godzinach snu, w trakcie promocji, co pokazuje jak bardzo fizycznie i psychicznie byliśmy wycieńczeni. W ogóle nie mogliśmy spotykać się z przyjaciółmi, była tylko praca, dzień w dzień. Ludzie dookoła nas mówili, że to naturalne i powinniśmy przetrwać/ przetrzymać ten ból jako gwiazdy, bo w zamian otrzymujemy sławę. To właśnie to. Jeżeli coś zdobywamy, naturalnie też coś tracimy. Ale jeżeli ciągle tylko coś tracimy, jakiego rodzaju wybór mogliśmy mieć.” (Kim Junsu)

Tak, członkowie zespołu uważali, ze źródłem konfliktu był system. Środowisko i system jaki ich otaczał były swoistym murem, którego nie mogli pokonać.

Czy można zatem osiągnąć pełne szczęście w takim systemie?

„Otworzyliśmy nasze serca i szczerze rozmawialiśmy o różnych kwestiach związanych z systemem panującym w agencji i jakich zmian/poprawek oczekujemy. Jedyne oznaki, tego, że ‚wysłuchano nas’ był zauważalne tylko na papierze, w rzeczywistości nic się nie zmieniło. Nie mogliśmy udawać, że nic nie wiemy, skoro wtedy wiedzieliśmy już tak dużo. Nawet jeżeli po tym wszystkim nie możemy już pracować (jako artyści), pomyślałem, że nie możemy już współpracować razem”, wspomina Park Yoochun.

Dla wielu SM Entertainment, dla innych może wyglądać jak duża i masywna przeszkoda ale dla nich to tylko na pozór, dobrze wyglądająca przeszkoda.  Kiedy wspominają to wszystko, Kim Jaejoong i Park Yoochun opróżniają swoje kieliszki z winem za jednym razem. Kim Jusnu, który nie pije, kończy swoją mrożoną kawę z niepewnym wyrazem twarzy.

TheJYJMag_P03

Źródło: The  JYJ Magazine
Tłumaczenie: Jen(@Jen_BabyLove)

Za pośrednictwem:  JYJ3
Tłumaczenie polskie: junsupolska

Reklamy

One response »

  1. Pingback: Magazyn ‘The JYJ’: Członkowie JYJ mówią o problemach jakie musieli pokonać po odejściu z SM | totally in heaven with junsu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s